filozofia

Od svojho založenia v roku 2001, sa Schmidt & CO. enoteca konzistentne usiluje priblížiť označeniu, akým nás poctil istý nemenovaný francúzsky vinný zberateľ, investor a hegemon: vous êtes diamantaire des vins (ste vinným klenotníctvom).

     vous êtes diamantaire des vinsOd samého vzniku nášho francúzsko-talianskeho vinného archívu sa spoliehame na dve naše kvality: vášeň pre dobré víno a inštikt pre dobrú investíciu. Otvoriť dobré víno nevyhnutne znamená otvoriť sa širokej škále senzorických zážitkov, príbehov a skúseností, ktoré vedia ešte zosilnieť a prehlbiť sa vekom.

Teda za predpokladu dôkladnej selekcie, postavenej na sobáši top-notch kvaility, vysokého archivačného potenciálu a správneho skladovania. Selekciu vín jednoducho vnímame ako dlhodobý investičný projekt, motivovaný vášňou pre zberateľstvo, pitie a koncepčné budovanie vinných archívov, s akcentom na potenciál významného rastu ich hodnoty v čase.

  selekciu vín vnímame ako dlhodobý investičný projekt Sme exkluzívnym importérom a distribútorom piatich vybraných vinárstiev pre slovenský trh, ktorých sortiment rozširujeme doplňujúcimi nákupmi vín porovnateľnej triedy (viď Schmidt Selection). Do budúcnosti si chceme udržať pozíciu najširsieho francúzsko-talianskeho archívu v danom segmente a pokračovať v zveľaďovaní jeho dlhodobej investičnej hodnoty, ako aj v šírení "fine wine" kultúry na Slovensku. 

events

Schmidt & CO. enoteca Vám ušije vínny event na mieru. Či si svoj event klient predstavuje externe, preferuje útulné ambiente našej 500-ročnej historickej vínnej pivnice (národná kultúrna pamiatka), alebo mu viac konvenuje “mood & food” event, kde spojí víno s kulinárskym zážitkom, našim cieľom je poskytnúť mu čo najkvalitnejší vínny zážitok. 

Klienti obvykle volia komfort, flexibilitu a súkromie našho areálu, ktorý ponúka hneď niekoľko priestorov špeciálne navrhnutých na fine wine events, ktoré sa dajú aj kombinovať za účelom napr. obsiahnutia širšej tématiky eventu alebo dosiahnutia vyššej kapacity na sedenie:
+ 500-ročná vínna pivnica (kapacita na sedenie 14 os., ideálny atmosferický priestor na ochutnávky)
+ Vínny Svet (kapacita na sedenie 14 os., ideálne ambiente na "mood & food" večere, externý catering zabezpečený našimi partnermi)
+ Pánska Miestnosť (kapacita na sedenie 10 os., intímny priestor na ochutnávky, možné aj ako indoor fajčiar)
+ parkovacia kapacita v rámci uzavretého areálu 5+ vozidiel (možné aj cez noc)

útulné ambiente 500-ročnej vínnej pivnice Pre profesionálov, sommelierov, vínnych nadšencov, firmy, aj privátne osoby pravidelne organizujeme ochutnávky so zameraním na danú apeláciu a ročník, slepé ochutnávky (blind tastings), ochutnávky nových vín v rámci En Primeur, „vinné súboje“ Francúzsko vs. Taliansko, ako aj súboje medzi vinnými domami a gastronomicko-informatívne večere (napr. GAJA dinner, Pol Roger dinner) za účasti ich zástupcov. V neposlednej rade pravidelne oganizujeme vínne eventy spojené s korporátnymi aktivitami (zasadania riadiacich orgánov, workshops a teambuildings).