do úzkeho výberu sa nedostane víno/ročník pod 90 bodov RP/WS

Kým úzky výber piatich vínnych domov sa sústredil na zaujímavý mix absolútnej extraligy (Gajovci a Pol Roger) so skrytými pokladmi s priaznivým pomerom cena/výkon, vytvárajuc autentickú vínnu fúziu, Schmidt Selection predstavuje omnoho širšie a klasickejšie portfólio vín, s dôrazom na notoricky známy francúzsky vínny región, Bordeaux, kde ponúkame to najlepšie z oboch brehov rieky Gironde.

Relatívne menší podiel portfólia patrí rovnako kvalitným a žiadaným talianským vínnym ikonám typu Masseto, Ornellaia, Sassicaia, alebo Solaia. Dôvodom je menej transparentný distribučný systém týchto vín, v porovnaní s francúzskym režimom En Primeur, čo má priamy dopad na nákupnú cenu.

Selection teda prináša prierez tých najlepších vinárstiev z Bordeaux, Piemonte a Toscana vo viacerých ročníkoch a rarity, ktoré by mali nadchnúť aj tých najnáročnejších zberateľov, enológov a investorov. Špičkový charakter Schmidt Selection je podložený ratingami vínnych kritikov svetového formátu, konkrétne:

+ Robert Parker (RP)
+ Wine Spectator (WS)
+ Gambero Rosso (pre Taliansko)

…ktorých hodnotenia sme (okrem našich) brali do úvahy pri tvorbe Selection portfólia. Zjednodušene povedané, do úzkeho výberu Schmidt Selection sa nedostane víno/ročník s hodnotením nižším ako 90 bodov RP/WS (100 je maximum).

Odzrkadlujúc našu vášeň pre kvalitu, ale aj z titulu transparentnosti, sme Selection ponuku usporiadali podľa RP/WS ratingov. Nášmu výberu dominujú vína z odrôd Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot (Bordeaux) a Nebbiolo (Piemonte) so Sangiovese (Toscana).

Schmidt Selection archív je priebežne rozširovaný s prihliadnutím na očakávania týkajúce sa kvality a archivačného potenciálu jednotlivých ročníkov v daných oblastiach. Vína starostlivo skladujeme, rešpektujúc zásady zachovania ich kvality a dlhovekosti.